INTERNET HİZMETLERİ
KAPAT× Telefon 0 (258) 242 86 00

Web Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerkenler.

Web tasarımı yapılırken mutlaka en esas kural seo kurallarına uygun bir tasarım olmasıdır. Arama motorlarının sizlerden beklentilerini karşıladığınız sürece onların gözünde değerli bir yere sahip olacağınızı unutmayınız. Web tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsetmemiz gerekirse bunlardan en önemlisi link yapısıdır. Linklerde anahtar kelimeleri bulundurmak seo açısından oldukça etkili bir çalışmadır.
 
Web sitelerinin tasarımları yapılırken kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip olması gerekmektedir. Siteye giren kullanıcıyı yormayacak düzeyde bir basitlik fakat bir o kadar profesyonel derecede ise akıcılık gerekmektedir. Web siteleri için en önemli hususlardan biri ise görselliktir. Görsel açıdan profesyonel bir izlenim uyandırılmak zorundadır.
 
Kullanıcıların web siteleri içerisindeki dolaşımları dikkate alındığı zaman en çok dikkat çeken sayfalar , kategoriler , yazılar veya konular ön plan\'da bulunmalıdır. Bu sayede hem site içerisinde dolaşımlar artacak hemde kullanıcılar için son derece akıcı bir web sayfası olacak.
 
Diğer bir altın kural ise kullandığınız hosting firmasıdır. İnternet kullanıcıları unutulmamalıdır ki son derece sabırsızdırlar ve bir an önce istedikleri sayfaya ulaşmak ve o sayfa içerisinde aradığı bilgiye anında ulaşmak isterler. Bununda tek çaresi hızlı bir host kullanmanızdır. Hosting firmanızın size sağladığı bağlantısı hızı hangi düzeyde ise sizin web sitenizin açılış hızı da aynı düzeyde olacaktır.
 
Web sitenizin tasarımı her ne kadar önemli olsa da web siteniz içerisinde bulunan içerikler bazen tasarımdan daha önemli hale gelebilmektedirler. Web sitenizin tasarımı her ne kadar profesyonel olursa olsun içerisinde bulunan içerik kullanıcılarınız için önemli değilse hiç bir anlam ifade etmez. Çünkü web siteniz üzerinden yapacağınız bir açıklama , açacağınız bir konu veya bir yoruma vereceğiniz yanıt dahil olmak üzere kullanıcıların isteklerine cevap vermek zorundadır. Aynı zamanda seo ile uyumlu halde olması gereken web sitenize eklediğiniz görsellerinde çözünürlük açısından yüksek düzeyde olması gerekmektedir. Resim açıklamaları , çözünürlük oranları , resmin konu ile alakası da siteniz için tasarlama aşamasında yapmanız gereken altın kurallardan bir tanesidir. Mesela İnternet üzerinden bir ürün alışverişi yapacaksınız. O ürüne dokunup hissedebilir misiniz ? Hayır. Ama görselde ki kalite bile fikirlerinizi değiştirmeniz o ürünü alıp almama konusunda size yön verebilmektedir.