INTERNET HİZMETLERİ
KAPAT× Telefon 0 (258) 242 86 00

Web Siteniz; Sanal Yüzünüz

web siteniz firmanızın prestijidir

Günümüz Dünya ülkelerinde ve buna paralel olarak Türkiye’ de internet kullanımı oldukça yaygın bir hal almıştır. İnsanlar her türlü veri, data ve bilgiyi internet üzerinden edinebilmektedir. Çok çeşitli alanlarda hizmet veren web siteleri bilgi erişimini bir ‘tık’ uzaklığımıza taşımıştır. İnternetin bu denli yaygın kullanımı reel yaşamda var olan ama sanal dünyada varlığını gösteremeyen firmalar ve şirketler açısından çok büyük bir eksikliktir.

neden internet sitesi

Web sitesi bir firmanın sanal vitrinidir. Reel yaşamda olduğu gibi sadece belirli zamanlarda hizmet vermez, 7/24 tanıtım yapabilmenizi sağlar. İşletmeniz hakkında bilgi sahibi olmak isteyen müşterileriniz web sitesi sayesinde bir öngörü sahibi olabilmektedir. Üstelik internet ortamında oluşturacağınız bu sanal kimlik sizlere yaygın ve ucuz reklam yapma olanağı sağlayacaktır. Günümüzdeki birçok firma ve şirket web siteleri sayesinde müşteri portföyünü genişletmiştir. İnternetin bugün dünyanın her yerinde olması globalleşme açısından da fayda sağlayacaktır. Web sitesi size yalnızca Türkiye içinde fayda sağlamayacaktır, size dış ülkelere tanıtım ve reklam yapma olanağı sunarak firmanızın kimliğini daha üst seviyeye taşıyacaktır.

İnternet reklamları sayesinde de ucuz reklam yapabilme olanağına sahip olacaksınız. Sanal dünya da firmalarınızın tanıtım ve reklamları için büyük bütçeler ayırmanıza artık gerek kalmadı. İnternet size oldukça geniş imkânlar sunarak size tahmin dahi edilemeyecek geri dönütler sağlayabilir. Kısaca web sitesi sizi Dünya’ya açacaktır.

yeni internet sitesi tasarımı

Web sitesiniz iyi bir tasarımla sunum yapmalıdır. Gelişen tasarım sektörü sebebiyle internette var olan basit tasarımlı web siteleri pek rağbet görmemektedir. Web siteniz (sanal vitrininiz) dikkat çeken bir tasarımla yapılandırılmalıdır. Bu akılda kalıcılık ve sansasyonelik sağlayacaktır. Yaygın internet kullanımında, firmanızı sanal dünyada temsil eden web sitenizi diğer rakip firmalarla rekabet konusunda öne çıkaracak özgün tasarıma ihtiyacınız vardır. Bütün bunlar firmanızın seviyesini piyasada daha da üste çıkartacaktır.

İnternet sitenizin domaini (ismi, alan adı) kısa ve akılda yer edici olmalıdır. Bu web sitenize ulaşımı kolaylaştıracak ve yaygın hale gelmesinde yardımcı olacaktır. Uzun ve karmaşık olan domainler (web sitesi isimleri) genellikle karıştırılmaktadır. Düzgün iletişim ve hizmet açısından domaininiz kısa ve dikkat çekici olması firmanıza fayda sağlayacaktır.

Buraya kadar web sitesinin dış görünümünü ve pazar faydalarından bahsettik. Diğer önemli kısmı ise içeriktir. İyi bir dış görünümün kaliteli bir içerik optimizasyonuyla desteklenmelidir. Eğer detaylı bir içerik optimizasyonu yapılmazsa müşterileriniz aradıklarını bulamayacaklardır. İmaj ve firmanız hakkındaki bilgilere erişim açısından içeriğin doğru düzenlenmesi çok önemlidir.

Bir diğer önemli husus arama motorları optimizasyonudur. Özellikle internet sitelerine erişimde domain ismini direk yazmak yerine anahtar kelimeler kullanılarak arama motorlarından erişim sağlanmaktadır. Ve arama motorlarında üst sıralarda yer alan web siteleri daha sık ziyaret edilmektedir. Arama motorları için gerekli olan optimizasyon web sitenizin admini tarafından güncel halde tutulmalı ve düzenlenmelidir. Arama motorları optimizasyonu güncel tutan web siteleri günde milyonlarca ‘tık’ alarak sanal alemde ses getirmektedir. 

yeni türk ticaret kanunu web site zorunluluğu