INTERNET HİZMETLERİ
KAPAT× Telefon 0 (258) 242 86 00

Seo Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Merhaba arkadaşlar.. Bu yazımızda sizlere seo konusunda dikkatli olmanız gereken hususlar hakkında bilgiler vereceğiz. Websitelerinin sürekli bir rekabet içerisinde olduğu arama motoru optimizasyon işlemlerinde daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi güçlü olan değil bilgili ve çalışkan olan kazanıyor politikasından bahsedeceğiz. 

Bir adet web siteniz var ve Seo çalışması mı yapacaksınız ? Bununla ilgili olarak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz ? O Zaman dikkatlice okumaya başlayın.

  • Esas Temel Özgün İçeriktir. 
  • Devamlılık
  • Linkleme
  • Zamanlama

Arama motorlarının kopya içerikten ne derece nefret ettikleri herkes tarafından alenen bilinmektedir. Bu nedenden dolayıdır ki kopya içerikten uzak durmanızda fayda var. Ayrıca özgün içerik girişleri ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise Devamlılıktır. Peki Nedir bu devamlılık ? Web siteleri için devamlılığın arama motorlarındaki açıklaması süreklilik kavramındadır. Yani kısacası bir adet web siteniz var ve haftada bir kez özgün içerik giriyorsanız o içeriği de girmeseniz daha iyidir diyebiliriz. Çünkü hiç bir fayda sağlamamaktadır. Devamlılık tek seferde yüklü miktarda özgün içerik girmekten ziyade her gün düzenli olarak özgün içerik girme kavramını esas almaktadır. 

Websitleerinin seo çalışmaları için diğer bir altın kural ise linkleme kuralıdır. Fakat linkleme kuralı da kendi içerisinde iyi ve kötü olarak adlandırılabilir. Peki iyi ve kötü link nedir ? Websiteniz için linklemek her zaman iyi olmayabilir. Öncelikle link ekleyeceğiniz web sitelerinin arama motorları gözündeki değerlerini ölçmeniz gerekmektedir. Çöp olarak tabir edilen bir web sitesine link vermeniz sizin web sitenizi de olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmamalısınız. 

Profesyonel anlamda seo çalışması yapmak istiyorsanız her şey bir kenara zaman kavramını asla unutmamanız gerekmektedir. Çünkü sağlıklı bir seo çalışması tamamen zamana yayılan bir çalışma sonucu elde edilebilecektir. 

Peki kısa sürede yapılan seo çalışmalarında anahtar kelimelerinde üst sıralara çıkamaz mısınız ? 

Tabii ki çıkabilirsiniz. Bununla ilgili olarak bizzat deneyim yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki kısa sürede yapılan seo çalışmalarının etkileyici bir sonuç vermesi beklenemez. Bazı kriterlerinin olgunluğundan dolayı üst sıralara çıkmak mümkündür fakat düşüşte aynı çıkışta yaşadığınız hız kadar hızlı olacaktır.