INTERNET HİZMETLERİ
KAPAT× Telefon 0 (258) 242 86 00

İnternetin Şirketler ve Firmalar için önemi

Şirket ve firmaların geçmişleri bundan çağlar öncesine dayanıyor diyebiliriz alışveriş yapıldığı her yerde karşılıklı etkileşim neticesinde ticaret oluşmaktadır. Ticaret bir alıcı ile bir satıcıdan oluşmaktadır birden çok kişinin gruplar halinde bir araya gelerek ticaret yapmaları şirketleri ve firmaları doğurmuştur. 
İnsanların geçmişten günümüze sayılarının hızla artması ile ticaret hacmi de genişlemiş buna bağlı olarak da firmalar ve ticaret şirketleri sayıları da artmıştır. Şirket ve firmalar her geçen gün müşterilerini etkilemek ve ürünlerini daha iyi pazarlamak aynı zamanda fazla satış yapmak için sürekli pazarlama tekniklerini değiştirmişlerdir ve geliştirmişlerdir.

şirketler

Bu bir zaman şirketleri ve firmaları tanıtmak için araçlar kullanarak hala da günümüzde geçerli olan sinema ve reklam billboardları asma şeklinde gerçekleşmiştir. Bir zaman evlere ve adreslere firmalara ait ürünleri tanıtıcı kısa reklam afişleri ve kataloglar göndermeleri yapmışlardır. Teknolojinin hız kazanmasıyla Telefonun hayatımıza girişi ile firmalar arası rekabetinde hızlı bir şekilde artışını etkilemiştir. Telefonlarla hangi ilde, hangi bölgede aynı ürünün ne kadara satıldığını kullanıcıların öğrenmesi ve daha ucuz ürünü almak için arayışlara girmeleri satıcıları da yeni firmalara rakip firmalarını öğrenmesinde etkili olmuştur. 

Günümüzde telefonlar Android yazılımlar sayesinde akıllı uygulamalar ile internetin kullanımı sayesinde şirketlerin işlerini bir o kadar kolaylaştırsa da rakip firmaların da aynı yolu denemesi nedeniyle performans olarak kendilerini üst seviyelerde tutmalarını gerektirdi. İnternetin kullanım yaşı bayağı düşmesi ve her yaştan insanın alacağı ürünleri önceliklerine göre internet üzerinde araştırması ve bunu yaparken de çok fazla bir efor sarf etmemekteler. Elinde bulunan telefonun web tarayıcısına aradığı ürünün ismini ve özelliklerini yazması yeterli olacaktır. Bu da kullanıcının daha fazla seçenek ve uygun fiyattan ürüne sahip olmasını sağlamıştır.

internet ve yazılım

İnternetin bu şekilde hızlı bir trafiğe sahip olması şirketleri ve firmaları daha iyi kendilerini anlatmaları ve daha iyi tanıtmaları için interneti en iyi şekilde kullanmaları, internetten en iyi şekilde yararlanmaları gerekmektedir. Ürünlerini internet siteleriyle tanıtımını yapmaları, sitelerini Android telefonlar ile destekler şekilde hazırlatmaları, ürünlerinin kullanıcılar tarafından daha iyi bir görünüm sağlayarak insanların beğenisini kazanacaktır. Eğer siz bir satış şirketi, pazarlama firması iseniz ve bugün hala bir internet siteniz yoksa, internette firmanızın ve şirketinizin reklamını yaptırıyorsanız, bugün sizin hitap edeceğiniz satış yapacağınız kitle sayısı bulunduğunuz bölgedeki insanlardan fazla olamayacaktır. Bu da sizin gelişmenizi engelleyecektir.

firmalar

Oysa rakip firmalarınız çoktan Türkiye'nin bütün illerinde dağ, bayır demeden internetin kullanıldığı her köşe ve bucak da ürünlerinin ve firmalarının reklamını yapıyorlar. Firmalar arası rekabette firmanızın ve şirketinizin tanıtımında geride kalmanız demek sizin ticaret hacmimizin rakiplerinizle aynı seviyede olamaması demektir. İnternetti şirketinizde aktif hale getirmelisiniz, çalışanlarınız arasındaki irtibatı internet üzerinden sağlayabilirsiniz, şirketlerinize ait araçlarınızı çip vasıtasıyla Türkiye'nin neresinde seyahat ettiğini, hangi firmadan şirketinizin kredi kartlarıyla hangi bölgede hangi elemanınızın alışveriş, yakıt ve otel ihtiyacını gördüğünü oturduğunuz yerden internet vasıtasıyla takip edebilirsiniz. Tüm bu işleri yapmanız için ayrı bir takip ekibi kurmanıza gerek yoktur.

Yapmanız gereken internetinizi istediğiniz ayarlarını ve kurumlarına güvenlik şirketlerine ayarlatıp şirketinizin tüm güvenliğine evinizde otururken cep telefonunuzdan takip edersiniz. Yani bugün şirketler ve firmalar istedikleri tüm güvenliklerini internet vasıtasıyla sağlayabilirler, ürünlerinin diğer firmalarla rekabet açısından fiyat ayarlamasını, hammadde alım, satımını hem Dünya üzerinde, hem ülkemiz üzerinde satış alış fiyat endeksine anlık olarak ulaşabilirler. Tam donanımlı bir firma ve şirket olmak istiyorsanız kesinlikle internete hâkim olmalısınız.